wtorek, 6 sierpnia 2013

Sposób na motyla

Sposób na motyla to nie lada wyzwanie dla każdego decoupażysty. Dużo pomysłów w głowie, planów, schematów, ale nic konkretnego się nie wykluwa. No i już miałam dać sobie spokój z uczestnictwem w tym wyzwaniu, ale jakoś mnie tchnęło, spać nie dawało.

No i powstało takie ci oto pudełko, całkiem na szybko, zupełnie spontanicznie. Wzięło udział w konkursie i zdobyło wyróżnienie z czego jestem bardzo dumna i ogromnie się cieszę.
Takie oto pudełko z motywem z wydruku. Boczki najpierw przetarte masą szpachlową i zabejcowane coś czterema kolorami bejc tworząc różnobarwną poświatę. Przyciemnione patyną i w innych miejscach ożywione złota antyczną pastą. Jeszcze stempelki, narożniki. Na boczkach jest wtarty wosk, a na motyw położony lakier.


Że praca wykonywana na szybko i pod ręką nie było żadnego uchwytu do zamocowania to wygrzebałam gdzieś w rupieciach stary guzik od płaszcza i świetnie spełnił się w swojej nowej roli - przynajmiej mnie się tak wydaje.W środku też troszeczkę improwizowałam, bo efekt ciekawy chciałam uzyskać i też pocieniowałam bejcami. Oczywiście szpachlówka też poszła w ruch, patyna i złota pasta jak na zewnątrz.


Mnie się podoba, a co Wy sądzicie?

Jeszcze parę zdjęć w innej scenerii...
 

Miłego oglądania i komentowania.
Pozdrawiam

5 komentarzy:

 1. Kitko, piękne, cudowne pudełko! I z duszą :)

  OdpowiedzUsuń
 2. bardzo ciekawe pudełko :) gratuluję wyróżnienia!

  OdpowiedzUsuń
 3. super pudełeczko, ciekawa kolorystyka:) również gratuluję wyróżnienia!

  OdpowiedzUsuń
 4. Byłam, naopowiadałyśmy się, ale pomacać mi tego cuda nie dałaś! :D
  Przyłączam się do gratulacji i pochwał! Super!

  OdpowiedzUsuń
 5. piękne pudełeczko , a motyl jak prawdziwy zaraz odleci
  pozdrawiam
  http://handmadebygosica.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń