poniedziałek, 15 lipca 2013

Oscypek Fest

W miniony weekend miałam przyjemność uczestniczyć jako wystawca na dużej imprezie kulturalnej w Żywcu - Oscypek Fest. Mnóstwo atrakcji, góralska muzyka, świetne koncerty i zabawa przez całe dwa dni. W sobotę niestety trochę nam polało z nieba, ale my stare weteranki nie dałyśmy się przegonić ponurej pogodzie. W niedzielę za to pogoda nam dopisała, humory również i już czekamy na następny rok.

Zresztą zobaczcie sami tak po krótce co się tam działo. Skupiłam się w tym mini fotoreportażu głównie na części folklorystycznej i rękodzielniczej.

Finalista Mam Talent grający na wszelakich instrumentach jak np. piła czy liście...Bacówka, w której przygotowywano mega ogromnego oscypka


I zagroda owiecek
 
 
 
Występy wspaniałych zespołów góralskich
 
 
 
 
Nie zabrakło też zbójników
 
 
 
 
A to już stoiska rękodzielników i twórców ludowych
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
Stoisko ludowe koronek z Koniakowa
 
 
 
 
 
No i moje takie tam wypocinki...
 
 
 
 
A tu ja z moim ulubionym panem Mieciem - najlepszym konferansjerem czy jak kto woli wodzirejem takich góralskich imprez kulturalnych. Jak pan Mieczysław na scenie to cała widownia aż płacze ze śmiechu...
 
 
 
 
Była to moja pierwsza relacja z imprezy, w której uczestniczyłam. Na swoim koncie mam już ich dziesiątki - ostatnimi czasy co weekend bywam w innym miejscu w charakterze wystawcy, ale jakoś nigdy nie robiłam zdjęć. Bo to zawsze zapomniało się aparatu czy nie było czasu, ale myślę że to się zmieni i będę cześciej dzielić się moimi relacjami z wyjazdów.
 
Pozdrawiam  wszystkich, szczególnie tych którzy byli na Oscypek Fest w Żywcu. 

3 komentarze:

 1. Fajnie, że zrobiłaś zdjęcia, dzięki nim można poczuć atmosferę tej imprezy :)Ciekawa jestem jak ci poszło, ale może opowiesz o tym szerzej na KC :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Kupiłaś mi kogucika co się do niego dmucha, a on fiuka? ;)
  Fajniście Ci było,cooo? Że też nigdy mnie nie chcesz zabrać, buuu... :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nic nie wspominałaś że chcesz kogucika...
   A mówiłam Ci jedź ze mną to Ty nic - i cooo...

   Usuń